Scénické čtení s MAPíkem

Připravili jsme spolu se Pracovní skupinou Čtenářská gramotnost pro všechny čtvrťáky z  ORP Havířov netradiční formu propagace knižní kutlury a to formu divadelního představení s knihou v ruce, tedy zvláštní druh scénického čtení, který poutavou formou předkládá diváků zcela nový zážitek z četby. Funguje jako nástroj podpory rozvoje čtenářství, obzvlášť u dětských diváků. Tímto pojetím si klade za cíl posluchače knihou oslovit a probudit u žáků zájem o čtení a sebevzdělávání.

Klíčovou součástí představení je KNIHA – hraje důležitou roli nejen jako zdroj příběhu, ale mnohdy také jako jedna z rekvizit herců.


ANOTACE PŘEDSTAVENÍ:

Učinkující: herci z projektu Listování.cz
Místo konání: ZUŠ L. Janáčka Havířov-Podlesí
Určeno pro:  žáky 4. tříd  a 5. tříd ZŠ
Vstupné:  zdarma
Datum konání: 15. listopadu 2019
Čas konání: v 8.15 hod., v 9.15 hod. (již obsazeno) nebo 10.15 hod.

Možnost přihlásit se online ZDE.

ANOTACE KNIHY:
Hlavním hrdinou je desetiletý chlapec Manolito Brejloun, který žije s rodiči, mladším bratrem a dědečkem v drsné madridské čtvrti. Díky svým svérázným komentářům a naivnímu pohledu na svět prožívá s kamarády nejedno vzrušující dobrodružství, byť část z nich se odehrává jen v jeho představách.
Světový bestseller se stal inspirací pro několik televizních seriálů a jedni velmi zdařilou rodinnou komedii.

AUTOR KNIHY:
Elvira Lindo
*1962, vystudovala v Madridu žurnalistiku. Později pracovala v rozhlase i televizi jako hlasatelka, herečka a také jako autorka scénářů. Dnes z New Yorku pravidelně spolupracuje s nejvýznamnějším španělským deníkem El País. Svět ji zná hlavně jako autorku dětských příběhů o Manolito Brejlounovi, které byly vydány již ve více než dvaceti zemích a dočkaly se i seriálového a filmového zpracování. Kromě Manolita, dětské série o velmi zlobivé holčičce Olivii a několika dalších příběhů pro malé čtenáře, napsala i pět románů pro dospělé.